Misja

Od 2004 skutecznie wspieramy producentów trzody chlewnej by dostarczali najwyższej jakości żywność z zachowaniem dobrostanu zwierząt, zrównoważonego rozwoju oraz dobrych relacji z otoczeniem.

Aktualności

Aktualności
Krajowy rynek przyniósł dalsze obniżki cen skupu żywca wieprzowego pomimo utrzymania ceny w Niemczech

Krajowy rynek przyniósł dalsze obniżki cen skupu żywca wieprzowego pomimo utrzymania ceny w Niemczech

28.06.2021

Poza Francją, kraje unijne obniżyły ceny skupu tuczników. Równowaga na rynku została zaburzona z powodu ograniczenia eksportu unijnej wieprzowiny do Chin. Niskie ceny uzyskiwane na rynku chińskim są wynikiem lokalnej nadpodaży żywca, która nie zachęca do podpisywania nowych kontraktów eksportowych przez unijnych handlowców. W rezultacie spora część wcześniej eksportowanej do Chin wieprzowiny pozostaje na rynku unijnym powodując presję na ceny skupu żywca wieprzowego w krajach UE.

W notowaniach ISN, najlepiej z zaistniałym kryzysem radzi sobie Francja, gdzie udało się utrzymać cenę z ubiegłego tygodnia. W Austrii cen spadły o 5 centów, w Danii, pomimo dobrego eksportu do Japonii, cena spadła już o 8 centów. Największe obniżki cen skupu zanotowano w Holandii (-9₵) i Belgii (-10₵).

Hiszpanie obniżyli swoje cenniki o 1 cent. Z powodu panujących upałów, spada masa ubojowa tuczników. Podaż żywca nie jest zbyt duża. Wyraźnie widać spadek liczby ubijanych świń. Hiszpańskie rzeźnie rozważają przejście na czterodniowy tydzień ubojowy.

W Niemczech, po spadku ceny o 9 centów w tygodniu ubiegłym, notowania w dniu 23/06/2021 nie przyniosły zmiany ceny. Do 30 czerwca obowiązywać będzie cena 1,48 €/kg (wbc).

Krajowy rynek przyniósł dalsze obniżki cen skupu żywca wieprzowego pomimo utrzymania ceny w Niemczech. Polskie ubojnie za tuczniki w kl. E płacą średnio 6,20 zł/kg (-0,25 t/t), co przy obecnych cenach pasz nie pokrywa kosztów produkcji w wielu gospodarstwach.

W Polsce ceny skupu świń pozostają stabi...

02.10.2023

Presja cenowa na skup żywca wieprzowego zmalała w całej Europie. Niska podaż żywca jest wystarczająca do potrzeb przetwórstwa. Sprzedaż wieprzowiny na rynku uni…

XX  MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA ...

02.10.2023

W dniach 2 i 3 października 2023 roku  w Hotelu „Filmar”, ul.Grudziądzka 39-43 w Toruniu odbędzie się XX  MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA „ETYCZNE I PRAWNE A…

Polska dołącza do EFSA w ogólnoeuropejsk...

29.09.2023

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem Weterynarii łączą siły w 2023 r. w ogólnoeuropejskiej kampanii wspierającej wal…

Notowania: Trzoda chlewna / zboża (2023/...

29.09.2023

Notowania obejmują ostatnie tygodnie cen tuczników, prosiąt  i macior w różnych krajach oraz zbóż w Polsce. Notowania są publikowane co tydzień. tuczniki 2023/3…

Hiszpanie z roku na rok umacniają swoją ...

25.09.2023

Według danych Eurostat na koniec czerwca br. unijne pogłowie świń skurczyło się o 3,2% r/r, a loch 2,4% r/r. Jeżeli odniesiemy najnowsze dane Eurostatu do tych …

Notowania: Trzoda chlewna / zboża (2023/...

22.09.2023

Notowania obejmują ostatnie tygodnie cen tuczników, prosiąt  i macior w różnych krajach oraz zbóż w Polsce. Notowania są publikowane co tydzień.     &…

W Polsce w tygodniu 37 zanotowano wzrost...

18.09.2023

Podaż żywca wieprzowego na unijnym rynku pozostaje dalej na niskim poziomie, który jednak wystarcza do zaspokojenia potrzeb przetwórstwa. Spowodowało to w ostat…

Niska podaż żywca utrudnia zaspokojenie ...

11.09.2023

Pogłowie świń, a tym samym produkcja trzody chlewnej, spadła w całej Unii Europejskiej. W pierwszej połowie 2023 roku w UE ubito o 8,9% mniej świń. To dużo w po…

Niska podaż żywca. Spadek eksportu wiepr...

04.09.2023

Na unijnym rynku trzody chlewnej presja cenowa stopniowo ustępuje. W notowaniach ostatniej małej giełdy w Niemczech cena skupu tuczników wzrosła o 2 eurocenty. …

Zobacz starsze wiadomości Przejdź do archiwum