Misja

Od 2004 skutecznie wspieramy producentów trzody chlewnej by dostarczali najwyższej jakości żywność z zachowaniem dobrostanu zwierząt, zrównoważonego rozwoju oraz dobrych relacji z otoczeniem.

Aktualności

Aktualności
Sytuacja w Niemczech pogarsza się. Dużych zmian w cennikach zakładów prawdopodobnie nie należy oczekiwać

Sytuacja w Niemczech pogarsza się. Dużych zmian w cennikach zakładów prawdopodobnie nie należy oczekiwać

14.12.2020

Trendy cenowe tuczników na europejskim rynku różniły się w poszczególnych krajach. W Niemczech jest utrzymywana bez zmian od trzech tygodni chociaż sytuacja pogarsza się. Kłopoty z koronawirusem wśród pracowników rzeźni ograniczają możliwości ubojowe niemieckich przetwórni. Ostatnio kolejna rzeźnia Tönnies w miejscowości Weißenfels musiała ograniczyć uboje z powodu koronawirusa wykrytego wśród pracowników. Niemieckie rzeźnie planują obecnie odbiory i uboje w okresie przedświątecznym, miedzy świątecznym i po Nowym Roku. Stanowi to duże wyzwanie, gdyż większość pracowników pochodzących z Europy Centralnej wyjeżdża na święta do swoich krajów.

Nadwyżka tuczników czekających na ubój według ISN zamiast maleć, zwiększyła się do 650 tys. sztuk. Nie zmieniło to jednak notowań w dniu 9/12/2020, a cena tuczników została utrzymana w notowaniach VEZG na poziomie 1,19 €/kg (wbc).

W tygodniu 50 w Hiszpanii i Francji ceny spadły o 3 i 1 cent odpowiednio. W Danii, dzięki odblokowaniu eksportu do Chin po ogniskach Covid-19 u pracowników dwóch zakładów przetwórczych, ceny zostały podniesione o 2 centy. Tym samym mniej duńskich produktów wieprzowych lokowanych jest na rynku unijnym.  W pozostałych krajach cena ustabilizowała się na poziomie z poprzedniego tygodnia.

W notowaniach krajowych cena drgnęła do góry. Mniejsze zakłady ubojowe próbują zaopatrzyć się w surowiec przed świętami. Dużych zmian w cennikach zakładów prawdopodobnie nie należy oczekiwać. Żywca krajowego jest dużo na rynku. Do tego dochodzi żywiec importowany z Niemiec.

Wzrosty cen skupu żywca wieprzowego przy...

27.03.2023

W okresie przedświątecznym europejski rynek wieprzowiny notuje wzrosty cenowe w wielu krajach UE. W stosunku do poprzedniego tygodnia w Hiszpanii cena tuczników…

W UE obserwowany jest rosnący trend cen ...

20.03.2023

Na rynku unijnym w krajach południowych obserwowany jest rosnący trend cen skupu żywca wieprzowego. Wiele zakładów nie jest w stanie wykorzystać swoich mocy ubo…

Innowacyjny Farmer 2023

17.03.2023

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Konkursu organizowanego przez Grupę PTWP oraz PTWP-Online, wydawcę miesięcznika „Farmer” i portalu farmer.pl oraz serwisu…

Na rynku żywca wieprzowego dominuje bocz...

12.03.2023

W Unii Europejskiej rynek żywca wieprzowego nie wszędzie się ustabilizował. W notowaniach ISN ostatnim tygodniu w Francja podniosła cenę skupu tuczników o 6 eur…

Istnieje potencjał do dalszych wzrostów ...

06.03.2023

Podaż żywca wieprzowego pozostaje w krajach unijnych na niskim poziomie. Wzrost cen skupu nieco przyhamował. Wysokie koszty surowcowe muszą zostać uwzględnione …

BRANŻOWE POROZUMIENIE DS. WALKI Z ASF

03.03.2023

Pan Henryk Kowalczyk Wiceprezes Rady Ministrów Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szanowny Panie Premierze! Branżowe Porozumienie ds. Walki z ASF wnosi o odrzucen…

Stanowisko #HodowcyRazem w sprawie ochro...

28.02.2023

Mając na uwadze: problem tzw. geenwashingu związanego ze sprzedażą produktów roślinnych wykorzystujących nazwy produktów pochodzenia zwierzęcego, potrzebę osiąg…

Krajowe ceny skupu spadły, ale możliwy p...

27.02.2023

W 8 tygodniu roku trend wzrostowy cen żywca wieprzowego był kontynuowany w wielu krajach unijnych. W notowaniach ISN ceny tuczników wzrosły w Belgii (+8₵). Aust…

Ryzyka dobrych chęci

24.02.2023

Szerokim echem odbiła się inicjatywa C40 postulująca m.in. ograniczenia w konsumpcji mięsa i nabiału. O ryzykach związanych z taką zmianą diety coraz głośniej m…

Zobacz starsze wiadomości Przejdź do archiwum